Doğru iç çamaşırı nasıl seçilir?

 

 

Doğru sütyen nasıl seçilir?

 


Güzel iç çamaşırları giymek için genç, incecik ve muhteşem bir vücuda sahip olmanıza gerek yok.


Her yaş ve kilodaki kadınlar saten, ipek, dantel görünümlü seksi iç çamaşır ya da koton gündelik takım giyebilir.

Göğüsler; hem kadınların hem de erkeklerin bir kadında en fazla dikkat ettikleri bölgedir.

Göğüsleriniz mükemmel olmayabilir ama size uyabilecek doğru bir sutyen mutlaka bulabilirsiniz.

Mağazalarda , içgiyim dükkanlarında , çamaşır toptancılarında piyasada çok çeşitli ve farklı tasarımları bir arada bulabilmeniz mümkün. Örneğin göğüslerini büyük göstermek isteyen kadınlar için dolgulusütyen veya sutyenin içine konan silikon veya jelden jelden oluşan dolgular kullanılabilir.

Sütyenin içine dikilmiş pamuk dolgular da bir diğer alternatif olabilir.

Silikon taktırmak istemeyenler, basit, ucuz ve acısız bu yöntemle göğüslerini olduğundan bir veya iki beden daha büyük gösterebilirler. 


  Büyük göğüslü kadınlar ise, sırtın duruşundan kaynaklanan kamburluk ve göğüs sarkması nedeniyle kendine güvensiz bir ifade verebilir.

Bu sebepten dolayı, göğüslerini olduğundan daha ufak ve dik göstermek için tasarlanmış, bedeni sıkıca saran, balenli, içi dolgusuz modeller seçmeliler.

Straplez modeller, arkası açık elbise, abiye ve bluzlarla kullanmak için transparan askılı sutyenler veya göğüse yapışan sutyen kapları bulabilirsiniz.

Çünkü göğüs ölçülerinize göre ‘cup’ tanımlaması var ve takım halinde değil isterseniz her bir parçayı tek tek de alabiliyorsunuz.

 Cilde zarar vermeyen yapışkanlı kaplar size destek vererek güzel bir görünüm sağlayacaktır.

Şayet göğüslerinize destek istemiyorsanız ve dar bluz veya body giyiyorsanız, sadece göğüslerin ucuna yapıştırılan ufak kapları tercih etmelisiniz.

Külot ise maksimum düzeyde bize rahatlık sağlamalıdır. Çok sıkı giyersek kan dolaşımımızı etkiler, ter ve tahrişe sebep olur, çok bol giyersek de apış arasına girer, düzeltmek için aşağı yukarı çekiştirerek rahatsız oluruz.

İçgiyim içimizde hissettiklerimiz dışarıya da yansır. Bu yüzden, giydiğimiz külot da kendimizi nasıl gördüğümüzü anlatır.

Giydiğiniz külotun sıkı veya bol olduğunu düşünerek üzülmek yerine doğru ölçülerde satın alıp kullanmaya konsantre olun.

Saten, akrilik,şifon ve dantelle süslü abiye takımlar, seksi gecelikler kadının vazgeçilmez cazibesini anlatıyor. Üstelik tüm bunları giymeniz için incecik olmanız gerekmiyor.

Byan külotunda tanga, g-string ve V şekilli tangaların her rengini ve modelini piyasada bulabilirsiniz. Dantelli çamaşır yerine penye olanlar tercih edilerek uzun süreli kullanımlarda hassas bölgelerin tahriş olması önlenmelidir.

Ayrıca, çamaşırlarımızın yırtılıp tahrip olmalarını önlemek için çamaşır ve kurutma makinelerinde kullanmak üzere tasarlanmış fileli naylon çamaşır çantalardan kullanmanız gerektiğini de unutmamalısınız. Bu yıkama torbaları iç giyimlerinin yıpranmasını önlediğinden ömürleri de daha uzun oluyor.

Günümüz kadının imajı iç çamaşırlarıyla beraber evrim geçiriyor. Artık giysilerimizi çıkardığınızda kendinizi giyinikmiş gibi güzel ve seksi hissetmenin zamanıdır.

Birçok kadın kıyafetlerinin altında gözükmediği için sentetik ve naylon iç çamaşırlarını giymekte ısrar ediyor ancak unutmamalılar ki bu sezon kombinezonlar, dantelli gecelikler, ipekli sabahlıklar, push-up sutyenler, g-stringler ve jartiyerler çok moda.

Bu sezon içgiyimde baştan çıkarıcı retro modeller ve über sofistike tasarımlar göz revaçta.

Özellikle erkekler sevgililerini seksi iç çamaşırlarıyla görmeyi umut ettiklerinden tercihlerini bu yönde kullanırlar. kadınlarda kendini daha kadınsı hissettikleri gerçeği de  unutulmamalıdır.

Aldığınız iç çamaşırının eşinizin karakterini yansıtmasına ve sizin için ne anlam ifade ettiğini göstermesine gayret edin. Genç kadınlar bu tür hediyelere duygusal yaklaşırlar ve kadınları mutlu eder. Küçük bir hediye ile  kadınların kalbini kazanmak için ideal bir fırsat yaratmış olursunuz.

 

 

 Vücudunuza göre doğru seçim yapmak, kendinizi güzel hissetmek ve seksi olmak istiyorsanız kuralları dikkate alın.

İç çamaşırı seçimi sadece seksi görünmek için önemli değildir. Çamaşır seçerken en çok dikkat edilmesi gereken nokta rahatlıktır.

Bedeninize uygun olmayan sütyenler göğüs sağlığını da tehdit eder. Çok iri göğüslülerin dolgulu sütyen seçmelerinde bir anlam yoktur. Onun yerine göğüslerini daha hoş gösteren destekleyici ve rahat sütyenler seçilmelidir.

1.    Pamuk olmayan sentetik ve ucuz  Çin malı sütyenlerden uzak durun.
2.    Kendinize doğru olan bedeni bulun. Bu sayede askılar, bağlar ve kumaşı cildinizi rahatsız etmeyecektir.
3.    Şayet göğüslerini C veya D boyutlarındaysa askıları 12 mm’den büyük sütyenleri tercih edin.
4.    Göğüs bölümünde kullanılan sütyen kumaşının teri emici özelliğinin olması gereklidir.


5.    Aşırı kilolu bayanların en az 3 çıtçıt veya kopça bulunan sütyenleri tercih etmesi gerekmektedir.
6.    Hamilelikte özel üretilmiş sütyenleri tercih edilmeli.Emzirme sütyeni çok pratiktir. Loğusa sütyenleri ve loğusa atletleride çokuk emzirme için çok rahat ve pratik oluyor.
7.    Fazla renkli sütyenler cildi tahriş edecek boyalar içerebilir.Özellikle çin malı ve uzakdoğu menşeyli çamaşırlar kanserojen boya içermekte. Bu boyalar nefes alma yoluyla kana karışabilir.
8.    Sütyenle yatmayın ve sütyeni enfazla 12 saat takın.


 

Doğru iç çamaşırı nasıl seçilir? Doğru iç çamaşırı nasıl seçilir? Reviewed by zubizup on 23:20 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.