ÇİKOLATA KOKULU PARFÜM NASILDIR?


Koku ve parfüm, erkek olsun, kadın olsun insanların yaşamlarında neredeyse beslenmek, giyinmek kadar önemli yer tutan bir unsurdur. Günlük kullanımı sürekli artan objedir. Parfüm EDT ve EDP olarak iki ayrı katagoride üretilmekteydi. EDF özel tüketim vergisi çok artığı için artık yerini EDT ye kaptırmıştır.

EDT ve EDP arasındaki fark nedir?
Eau de Parfum yani EDP gerçek parfümden sonra içeriğindeki alkole göre esans miktarının %20'ye kadar olduğu koku çeşididir. EDT lere göre daha uzun süre kalıcıdır ve kokuları daha baskındır. Fiyatı Edt lere göre daha yüksektir.

 
Eau de Toilette yani EDT ise esans miktarının %10'a kadar olduğu koku çeşididir. Hafif ve spor kokular genelde bu gruptadır. EDP ye göre biraz daha az kalıcığı vardır ve yine EDP ye göre daha uygun fiyatlıdır.
Erkeklerde kullanılan ASL yani After Shave Lotion ise %3'ten az esans içerir ve ve traş sonrası losyonun koku verilmiş halidir. Kalıcı değildir ve  ASL ile birlikte yine parfüm kullanmak gerekir.

Ayrıca kişilerin kullandıkları parfümler, hem onların kişilikleriyle bütünleşmeleri; hem de temizliğin sembolü olması açısından çok önemlidir.
Çikolata kokulu parfümler, karşı cinsin arzularını uyandırıp, çekiciliklerini arttırmak amacıyla erkekler tarafından tercih edilen kokular arasında ilk sıralarda yer almaktadırlar.
 Kokunun, birinin dikkatini çekmedeki rolü asla inkar edilemez.

Çikolata kokulu parfüm, hoş ve kalıcı kokusuyla kullanan erkeklere özgüven sağlamada, karşı cinsin dikkatini çekmede yardımcı olur.

Bugün yalnızca erkekler değil; erkek parfümleri kullanmayı tercih eden kadınlar da çikolata kokulu parfüm arıyorlar. Kuaförler de traştan sonra müşterilerine çikolata farfümü sıkmaya başladılar.
ÇİKOLATA KOKULU PARFÜM NASILDIR? ÇİKOLATA KOKULU PARFÜM NASILDIR? Reviewed by zubizup on 23:39 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.