Termal İçlik Nedir?

Son Yılların Çok Konuşulan Teknolojik Ürünü, Termal içlik

Snowboard, Dağcılık, Avcılık, Balıkçılık, Kayak, Askeri Hizmetler ve çok soğuk havalar için idealdir. Soğuk kış günlerinde  vücudunuzun oluşturduğu ısıyı vücutta tutar. Pamuklu giysiler vücut ısısının % 100'e yakınını dışarıya verirken termal giysiler özel teknolojileri sayesinde ısının yüzde 80'ini vücutta tutar. Bu da vücudumuzun soğuk havalarda üşümemesini sağlar. Termal giysiler bunu yaparken bir yandan da teri üzerinizde tutmama özelliğini yerine getirir. Dolayısıyla aktif spor yaparken oluşan ter, vücutta kalmaz, bir üstteki katmana aktarılır. Pamuklu giysilerde teri, ıslaklık olarak hissedersiniz. Pamuklu ürün ıslak vücudunuza yapışır ve hızlı kurumadığı için ıslaklık vücudun soğumasını sağlar ve hastalıklara davetiye çıkarır. Termal ürünler ise teri dışarı atar, hızlı kurur ve sağlıklı kalmanıza yardımcı olur.


Termal içlik nedir?
Termal içlikler, kapsamlı Ar-Ge çalışmaları sonucunda üretilmiş, vücudun ısı dengesini korumaya yardım eden giysilerdir.
Termal çorap nedir?
Termal çorap, ayakların üşümesini engellemek amacıyla geliştirilmiş inovatif bir çorap çeşididir. Termal çorap soğuk kış günlerinde ayaklar üzerinde bir kalkan oluşturarak vücut ısısının stabil kalmasını sağlar. ... Çorapların üretilmesinde kullanılan yöntem ve malzemeler göre termal çoraplarçeşitlilik gösterir.
Termal içlik ne işe yarar?
Temel olarak vücudunuzun kuru ve sıcak kalmasını sağlar.
Termal Atletler
Soğuktan korunmak için kat kat giyinme devri sona erdi. Termal atlet vücut ısınızı sabit tutarak üşümeyi önler. Kışı termal atletlerle karşılayın. Active ve All Seasons seçenekleriyle her mevsimde kullanabilir, gün boyunca üşümeden hayatın tadını çıkarabilirsiniz.
Erkek, Bayan ve Çocuklar için üretilen Blackspade Termal atletlerin tasarımı S, M, L, XL ve Büyük Beden ölçülerine uygun olarak yapılmıştır. Siyah ya da Beyaz renk seçeneğiyle üşümek istemeyen her yaştan kullanıcı için uygundur.
Uzun ömürlü termal atletler, kış aylarında açık-kapalı alan ısı değişikliklerinden ve klimalardan olumsuz yönde etkilenmenizi önler. Yumuşak ve doğal liflerle üretilen kumaş dokusu vücudunuzu sarıp, soğuğa karşı yalıtım sağlar. Hafif kumaşı ve tam oturan kesimiyle günlük kıyafetlerinizin altından belli olmaz, kat kat giyinmenize gerek kalmaz. İşe-okula giderken ya da spor yaparken rahat etmenizi sağlayacak termal atletler, hızlı nem transferi özelliği sayesinde sizi ve sık sık terleyen çocukları da soğuktan ve hastalıklardan koruyacaktır. Termal aksesuarlarla da bölgesel olarak soğuktan korunabilirsiniz. Termal bere, termal eldiven, termal balaklava(kar maskesi) ve termal çoraplarla tüm kış en hassas bölgelerinizi soğuktan koruyabilirsiniz.
Termal giysilerin içeriği nedir?
Termal giysiler; genel olarak polyamid, polyester, polyproplen ve elastanın belirli oranlarda karışımından oluşur. Bazı içliklerde belirli oranlarda merinos yünü de kullanılır. Üretici firmaların geliştirdiği tek iplik, çift iplik veya çift katman gibi çeşitli dokuma teknolojileri kullanılır. Ayrıca üretici firmalar Lifa®, Polygiene® gibi patentli teknolojiler kullanarak, ürünlerinin anti-bakteriyel veya yüksek yalıtımlı olmasını sağlarlar.

Termal giysiler nerelerde kullanılır?
Termal giysileri; kayak, snowboard, yelken, kürek, bisiklet, motosiklet, dağcılık, trekking gibi doğa sporları ile fitness, pilates, basketbol, voleybol gibi salon sporlarında veya günlük olarak soğuk hava koşullarında şehirde veya seyahat sırasında rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Avcılık, balıkçılık gibi aktitelerle uğraşanlar, soğuk hava depolarında çalışanlar ve askerler termal içlik kullanmayı sıklıkla tercih ediyorlar.
Neden termal içlik kullanmalıyım?
Soğuk kış şartlarında vücudunuzun oluşturduğu ısıyı vücutta tutar. Pamuklu ürünler vücut ısısının % 100'e yakınını dışarıya verirken termal giysiler özel teknolojileri sayesinde ısının yüzde 80'ini vücutta tutar. Bu da vücudumuzun soğuk havalarda üşümemesini sağlar. Termal giysiler bunu yaparken bir yandan da teri üzerinizde tutmama özelliğini yerine getirir. Dolayısıyla aktif spor yaparken oluşan ter, vücutta kalmaz, bir üstteki katmana aktarılır. Pamuklu giysilerde teri, ıslaklık olarak hissedersiniz. Pamuklu ürün ıslak ıslak vücudunuza yapışır ve hızlı kurumadığı için hastalıklara davetiye çıkarır. Termal ürünler ,ise teri dışarı atar, hızlı kurur ve sağlıklı kalmanıza yardımcı olur.
Termal içliğin diğer pamuklu veya yün içliklerden farkı nedir?
Pamuklu içlikler terleme sonucu oluşan ıslaklığı kendi üzerinde tutar. Termal içlikler ise nemi tamamen dışarı atarak kuru kalmanızı sağlar. Yün içlikler gibi cildi tahriş etmez ve terletmezler. Daha hafiftir. Esnektir ve kolay deforme olmazlar. Kullanım sırasında vücudunuzun şekline göre esneyen içlik, yıkandıktan sonra tekrar ilk haline döner.
Termal içlik hastalıkları engelleyebilir mi?
Termal ürünlerin en önemli özelliği vücutta teri tutmamasıdır. Pamuklu ürün gibi teri emmezler, bu nedenle vücudunuzda terin yarattığı ıslaklığın yol açtığı bir çok hastalığın oluşmasını engelleyebilirler. Özellikle çok terleyen çocuklar ve yetişkinler için sağlıklı bir üründür.
Şu deneyi yapın: Termal ürün ve pamuklu ürünü suya sokup çıkarın, sonra da sıkın. Termal ürünün hızla kuruduğunu, pamuklu ürününse uzun süre ıslak kaldığını gözlemleyebilirsiniz.
Termal giysi çeşitleri nelerdir?
Termal giysiler; termal atlet, boxer, çorap, yarım ve uzun kollu t-shirtler, termal kısa ve uzun taytlardan oluşur. Termal içlikler alt ve üst takım olarak satıldığı gibi ayrı ayrı da satılabilmektedir.
Termal içlikler nasıl yıkanmalı?
Öncelikle kullandığınız marka ve modelin yıkama talimatını kontrol etmelisiniz.
Genel olarak 40 derecede elde veya çamaşır mekinesinde yıkananabilirler. Ağartma, ütüleme ve kuru temizleme yapılmamalı. Tamburlu kurutucuda kurutulmamalıdırlar.
Thermolite® nedir?
Polyester esaslı termal özellikli elyaftır..
Lifa® nedir?
Helly Hansen tarafından geliştirilmiş bir teknolojidir. Nemin kumaştan çok hızlı geçerek alt katmanın sürekli kuru kalmasını sağlar.
Polygiene® nedir?
Polygiene, uzun süre kalıcı bir doğal anti-bakteriyel etkisi olan gümüş iyonlarının kumaşa uygulanmasıdır.


Termal İçlik Nedir? Termal İçlik Nedir? Reviewed by zubizup on 02:36 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.