Uzak doğuda Kadınlar Parmaklarını Kestiriyor.Uzak Doğuda Kadınlar tarafindan giydikçe ayak bileklerini inceldiği iddia edilen topuklu ayakkabı tam bir tutkudur. Fakat bu alışkanlığı abartanlar da var. Cerrahi ameliyatla ayak parmaklarına tel taktıran bazı kadınlar, bir süre bu tellerle yere basamadan ağrı içinde yatmak zorunda kalıyor. Pek çok kadın topuklu ayakkabı giyebilmek için işkenceye benzeyen 'Sindirella Ameliyatı'yla parmaklarını kestiriyor.


Topuklu ayakkabı giyebilmek için parmaklarınızı kestirir misiniz?
Pek çoğumuzun hayır cevabı vereceği bu soruya evet diyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Maliyeti oldukça yüksek operasyonun ardından, ayak parmaklarını eskisi kadar hareket ettiremeyen kadınların sayısı da oldukça fazla.

Günümüzde  artan ayak estetik operasyonları her zaman mutlu sonla bitmiyor. Sindirella ameliyatı adı verilen ayak estetik ameliyatlarında, genellikle baş parmaktan daha uzun olan ikinci ve üçüncü parmaklar kesilerek kısaltılıyor. Bunun yanında ayak baş parmağının yanında oluşan deformasyon da yine bu ağrılı ameliyatla düzeltiliyor. Ancak ameliyat ve ardından gelen iyileşme süreci son derece ağrılı geçiyor ve sonuç her zaman başarılı olmuyor. 
Ekseriyetle ABD'de sivri burunlu ayakkabı giymek uğruna beşinci parmağını kestiren, parmaklarını daraltan, yüksek topukla ağrı hissetmemek için topuğuna botoks yaptıranların sayısı giderek artıyor. Bu vahim bir durumu,alışkanlıklar, önermeler,  yapılan filmler, diziler, reklamlar, trendsetter'lar özellikle gençleri kötü etkiliyor.
Sindirella ameliyatı kurbanlarından biri, İngiltere'de yaşayan Danielle Sandler. Geçirdiği zorlu ameliyatta inanılmaz ağrılar çeken, ve ayak parmaklarındaki tellerin acısını uzun süre hisseden Sandler, tellerin alınma sürecinin de bayıltacak derecede acı verici olduğunu söylüyor. Sindirella ameliyatı sonrası topuklu ayakkabı giymek bir yana,ayak parmaklarını hareket dahi ettiremeyen Sandler, ayaklarının operasyon öncesinden daha fazla acı verdiğini söylüyor.
Fotoğrafta görüldüğü gibi bir başka kişi de yine topuklu ayakkabı giyebilmek için bıçak altına yatmış.

EN ÇILGIN ESTETİK OPERASYONLAR

Sinderalla ayak estetiği: Ayak parmaklarının boyu uzatılıyor ya da kısaltılıyor. Baş parmak yürüme fonksiyonunda ağırlığın dengelenmesini sağladığından, bu parmaktaki kısaltma ya da uzatma  yapılamıyor.

Ayak bileği inceltmek: Ayak bileğinin kalınlığına neden olan doku tespit ediliyor. Kemik yapı veya kas kitlesi ise burada yapılabilecekler kısıtlı. Sorun yağ dokusu ise liposuction yapılarak olay çözümleniyor.

Kaburgalarını aldırmak: Daha ince bir bel için 12'nci kaburga alınıyor. Bu operasyon da estetik cerrahları ikiye bölmüş durumda. Bir grup 12. kaburganın alınmasının vücuda zarar vermediğini diğer grup akciğerlere zararı olabileceğini savunuyor.
İlgili videolar:
İKİ GÖĞÜS YETMEDİ ÜÇÜNCÜYÜ YAPTIRDI! 
Jasmine Tridevil adlı kadın, Total Recall filmindeki bir sahneden etkilenerek kendine üçüncü bir göğüs ekletmiş. Ameliyat için 20.000 Dolar harcayan Tridevil, bu parayı yeni görünümüyle çıkartacağını düşünüyor.


Uzak doğuda Kadınlar Parmaklarını Kestiriyor. Uzak doğuda Kadınlar Parmaklarını Kestiriyor. Reviewed by zubizup on 05:49 Rating: 5

2 yorum:

  1. Güzelleşmek uğruna sağlıktan olmamalı

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. sanaltoptan sizlere çok uygun ürünler sunar

      Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.