GİYİMDE SAĞLIK ve HİJYEN                Giyim sektörü içerisinde meydana gelen aşırı büyüme ve değişim sonucunda bir takım problemlerin ortaya çıktığı görülmektedir. Rekabet ortamında fazla kazanç sağlamak isteyenler tarafından ürün kaliteleri sürekli olarak düşürülmektedir. Bilindiği üzere ülkemizde insanlar her mevsim için farklı kıyafetlere ihtiyaç duymaktadırlar. Sürekli olarak devam eden giyim alış verişlerinde dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Bunlar arasından kalite konusu hiç şüphesiz ilk sırada yer almaktadır. Günlük hayat içerisinde de çok rahat bir şekilde de görüldüğü üzere özellikle kadınların alış veriş ve kıyafetlere olan tutkuları bilinmektedir. Bayan giyiminde ve Erkek çamaşırında hijyen artık öne çıkmaya başladı.
Bu durumu fırsata çevirmek isteyen kişiler tarafından oldukça ucuz bir fiyata ürün satışı yapmaktadırlar. Bayan giyim ürünlerinde kumaş kalitesi oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Aksi takdirde kişi zarar görülebilmektedir. Kalitesiz kumaşlardan üretilen bayan çamaşırların üzerlerin de bulunan boyalar kişinin cildine ve dolayısıyla sağlığına zarar verebilmektedir. Sürekli olarak değişik hava şartlarında kullanılan giysilerin kumaş kalitesinin detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir. Günümüzde erkeklerin de en az kadınlar kadar kıyafet ve giyinme konusuna önem vermeye başladıkları dikkatlerden kaçmamaktadır. ErkekBoxer ların da terlemeye ve pişiğe karşı önlemler alınırken modal ve bambu iplikten dokunmuş kumaşlar kullanılmaya başlandı. Boxer özellikle çeşit ve modelleri ile çok önemli erkek iç giyimi oldu. Bodyler ve sporcu atletleri de modayı takip eder oldu.

Bayan ürünlerinde olduğu gibi erkek çamaşır kategorisinde bulunan ürünlerin satın alınması sırasında da benzer konulara dikkat etmek gerekmektedir. Gün içerisinde yoğun bir tempoda çalışan kişilerin genel olarak terleme problemi yaşadıkları bilinmektedir. Kumaş ve ürün kalitesine dikkat eden kişilerde bu problemin çok daha az yaşandığı gözlemlenmektedir. Kıyafetler terletirken kişilere de büyük bir rahatsızlık ve huzursuzluk vermektedir. Tüm bu sebeplerden dolayı bundan sonraki giyim alışverişlerinde çok daha dikkatli olmaya gayret göstermek gerekmektedir. Küçük bir tehlike gibi görülen sorunlar zamanla ciddi problemlere yol açabilmektedir. Günlük hayat içerisinde örneklerine rastlanabilmektedir.
Bu özellikleri çamaşır kataloglarında ve ürün ambalajlarında yazılı olarak görebileceğiniz markalar var. bunun yanında hala alt gelir grubuna hitap eden sağlıksız içgiyim ürünleri piyasalarda mevcur.


GİYİMDE SAĞLIK ve HİJYEN GİYİMDE SAĞLIK ve HİJYEN Reviewed by zubizup on 06:31 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.